Poradnia Dietetyki i Żywienia ”Odmieniamy” Maja Kukuł | tel. +48695623011 | e-mail: poradnia@odmieniamy.pl

MENU

Odmieniamy

Poradnia dietetyki i żywienia

Dietetyk. Cena zależna od planu działania?

W obecnych czasach trudności z utrzymaniem właściwej wagi i atrakcyjnej sylwetki są bardzo powszechne. Do takiej sytuacji przyczynia się nadmiar spożywanego wysokokalorycznego jedzenia, złe przyzwyczajenia związane z posiłkami, zbyt mała ilość ruchu, a także wiele chorób. O tym jak szkodliwe jest to dla naszego zdrowia i samopoczucia nie musimy chyba już nikogo przekonywać. Starania o powrót do prawidłowej wagi warto rozpocząć od wizyty u dietetyka. Cena takiej usługi nie jest zbyt wygórowana a jej efekty mogą pozytywnie zaskoczyć. Ile kosztuje wizyta u dietetyka i kiedy warto się nad nią zastanowić?

Wizyta u dietetyka – cena

Dietetyk to specjalista, którego umiejętności i wiedza potwierdzone są odpowiednimi certyfikatami. Praca dietetyka polega na edukacji w zakresie zdrowego żywienia nie tylko osób z chorobami, ale także wszystkich, którzy chcą jeszcze lepiej zadbać o swoje zdrowie. Błędnym jest przekonanie, że z wizyt u tego specjalisty korzystają tylko osoby otyłe. Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku wszystkich innych chorób – profilaktyka jest zdecydowanie bardziej skuteczna i wymaga mniej wysiłku. Dietetyk dokonuje oceny nawyków żywieniowych pacjenta, a także szacuje jego zapotrzebowanie kaloryczne. Uwzględnia przy tym także aktualny stan zdrowia pacjenta oraz to, czy w chwili obecnej ma on deficyty składników odżywczych (w tym także witamin i minerałów). Samodzielnie bardzo trudno jest przeprowadzić tak wnikliwą analizę i wyciągnąć prawidłowe wnioski. Dlatego warto skorzystać z usług osoby posiadającej odpowiednie doświadczenie, jaką jest dietetyk. Cena spotkania jest przybliżona do wizyty u lekarza specjalisty. Warto pamiętać, że pierwsze spotkanie jest zwykle droższe od kolejnych, ponieważ zajmuje więcej czasu i jest bardziej wymagające.

Co zawiera i ile kosztuje wizyta u dietetyka?

Decyzje o skorzystaniu z usług dietetyka, czy też innego specjalisty, często poprzedzamy poszukiwaniem informacji o tym, jakie korzyści mogą z niej wynikać. Bywa, że sprawdzamy także to jakie dokładnie usługi są wyszczególnione w cenniku dietetyka. Pierwsza wizyta u tego specjalisty pozwoli ustalić cele, które stawiamy sobie do realizacji. Następnie dietetyk stara się dobrać optymalny sposób, aby ten plan wypełnić. Właściwie dobrana dieta jest warta każdej ceny. Dietetyk opracuje ją tak, by perfekcyjnie odpowiadała na nasze potrzeby. Przygotowany przez niego jadłospis pozwoli na unikanie produktów, które są dla nas bezwartościowe bądź wręcz szkodliwe i włączenie takich, których nigdy nie próbowaliśmy. Oczywiście uwzględnione są wszystkie nasze nietolerancje pokarmowe oraz alergię. Zazwyczaj w cenniku dietetyka znajduje się szczegółowo opracowane menu na kilka dni. Dzięki stosowaniu się do tego planu nie będziemy czuli głodu, mimo znacznie obniżonego spożycia kalorii. Bardzo cenne okazują się także wskazówki, które otrzymamy od specjalisty – z pewnością ułatwią nam trzymanie się wytyczonego planu i osiągnięcie celu.

Skorzystaj już dziś!

telefon
odwiedź mnie

Częstochowa Wincentego Witosa 1/A